Top

Golden Plus Professional

Herkesin dönem dönem başına gelebilir Soluk ve mat cilt görünümü. Aynaya baktığında cildinin eskisi kadar canlı ve parlak görünmediğini fark ediyorsan bir şeyler ters gidiyor demektir. Cildini canlandırmak ve daha taze görünmesini sağlamak için sana küçük tüyolarımız olacak.

Her ciltte zaman zaman solgun ve mat görünümler ortaya çıkabilir. Aslında bu çok normaldir. Önemli olan senin bu matlığı erkenden fark etmen ve bu cilt sorunu çok fazla ilerlemeden durdurman. Cildini canlandıracak öneriler için hazırsın !

Cilt neden solgun görünür?

Cildin solgun görünmesinin birden fazla nedeni vardır. Cildin solgun ve mat görünmeye başladıysa bunun en yaygın sebeplerinden bazıları mevsim geçişleri, yaşlanma etkileri veya C vitamini eksikliğidir. Merak etme, her mevsim geçişinde bizim de cildimiz mat ve donuk görünür. Cilt yüzeyi sertleşir ve kupkuru bir hal alır, fakat bu durum çok uzun süre devam etmez. Eğer cildin uzun süredir cansız görünüyorsa ve yaşın 30’un üzerinde ise Panthenol Vitamin eksikliği olabilir.

Cildin bir anda mat ve solgun göründüyse sebebi uykusuzluk ve aşırı yorgunluk da olabilir. Uykusuz kaldığın günlerde cildin cansız görünür ve göz altında mor halkalar belirir. Bu nedenle cildine iyi bakmak için uyku ve beslenme düzenine dikkat etmelisin.

Cildini nasıl canlandırabilirsin?En başta önerimiz temiz, düzenli uyku

Düzenli bir uyku cildinizin solgunluğunu giderecek en temel faktörlerden birisidir. Uyku öncesi cildinizi yıkamanızı kesinlikle tavsiye ederiz.
Ve önerilen uyku süresi Minimum 6 maximum 8 saat’dir.

Beslenme düzeni temel kurallardan biri

Beslenme cildinizin canlılığı için temel kurallardan birisidir. Beslenmeniz saatli ve dakik olması cildiniz için başarılı bir detoxtur. Tabii ki dakik olmak yetmiyor, sağlıklı besin her zaman ön planda olmalıdır.

Günlük bakımına C vitamini Ekleyebilirsin.

Cildin solgun görünmeye başladığı ilk günden itibaren yapabileceğin en etkili adım cildini C Vitamini ile tanıştırmak olacaktır. C vitamini içeriği cildi derinlemesine nemlendirir ve ciltteki kuruluğu alarak rahatlamasını sağlar. Aynı zamanda renk tonunu eşitler.

Cilde nem takviyesi ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak için C vitamini Serumu tercih edebilirsiniz. Günlük stres, hava kirliliği ve kuru hava gibi cildi kurutan etkenlerden arınmak, cildin her daim ışıl ışıl görünmesini sağlamak için ideal bir bakımdır.

Post a Comment

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password